
Enkupig Takpanna BendersHansa YtbehandladTitansvart
57 kr/stPris/frp 10 260:-
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Färg: Titansvart
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Specialtransport
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Benders Hansa falsat lertegel med rundad framkant är en modern utveckling av den klassiska strängpressade 1-kupiga tegelpannan. Pannan är lättlagd, tät och ekonomisk vilket gör att den alltid är ett alternativ för dig som vill ha det lilla extra på ditt hus. Åtgång: ca 14 st/m2.
Pannan har engoberad behandling med matt glans.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Priset är i styck men säljs i förpackning om 180 st/pall. Priset räknas om automatiskt när du väljer antal.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Priset är i styck men säljs i förpackning om 180 st/pall. Priset räknas om automatiskt när du väljer antal.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
|---|---|
| Art.Nr. | H10087 |
| Serie | Hansa |
| Färg | Titansvart |
| Enhet | Halvpall |
| Yta | Blank |
| Material | Lertegel |
| Längd | 425 mm |
| Bredd | 260 mm |
| Antal (st/pall) | 180 st/pall |
| Antal | 14 st/m2 |
| Antal (m2/frp) | 6 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 180 st/frp |
| Vikt | 2,8 kg/st |
| Nyans | Svart |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Bredd | 260 cm |
| Bygglängd | 320-345 mm |
| Kuptyp | Enkupig |
| Utförande | Rundad framkant |
| Max Läktavstånd | 320-345 mm |
| Produkttyp | Takpanna |
| EAN-nr | 7340018155426 |



