Gavelbeslag Benders Ytbehandlad
fr.77 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ytbehandlad
77 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Benders gavelbeslag ersätter vindskiveplåt. Passar till Benders serie Palema, Exklusiv och Carisma. Åtgång ca 2,8 st/lpm.
Varumärke
BendersBeskrivning
Benders gavelbeslag ersätter vindskiveplåt. Passar till Benders serie Palema, Exklusiv och Carisma. Åtgång ca 2,8 st/lpm.
Benders ytbehandlade gavelbeslag är i grunden en genomfärgad produkt med Benderit ytbehandling för att ytterligare framhäva färgen på taket. Ytbehandlingen är speciellt framtagen för att appliceras på betong och har en mycket lång livslängd. Benderit är en egenutvecklad och producerad färg vilket säkerställer högsta kvalité. Alla produkter ytbehandlas 2 gånger.
Bredd: 230-250 mm (konad)
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Bredd: 230-250 mm (konad)
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Palema/Exklusiv/Carisma |
| Färg | Brun, Granit, Grön, Gul, Mellangrå, Röd, Svart, Tegelröd, Tegelröd/Brun, Vinröd |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Antal | 130 st/pall |
| Vikt | 3,8 kg/st |
| Bygglängd | 330-375 mm |
| Typ | Gavelbeslag |
| Nyans | Brun, Grå, Grön, Gul, Röd, Röd/Brun, Svart |
