Börjannock Benders Universal Ytbehandlad
fr.754 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Universal Ytbehandlad
754 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 499 kr

Börjannock Benders Universal Skiffersvart används som första nockpanna vid sadeltak. Nocken är försedd med gavel. Passar till takpannor Hansa, Tvilling och Piano.
Varumärke
BendersBeskrivning
Börjannock Benders Universal Skiffersvart används som första nockpanna vid sadeltak. Nocken är försedd med gavel. Passar till takpannor Hansa, Tvilling och Piano.
Bredd 230/200 mm (konade).
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Hansa/Tvilling/Piano |
| Färg | Bongossibrun, Gammalröd, Grafit, Nötbrun, Skiffersvart, Titansvart |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Lertegel |
| Längd | 410 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Vikt | 3,3 kg/st |
| Typ | Börjannock |
| Höjd | 85 mm |
| Nyans | Brun, Grå, Grå/Svart, Röd, Svart |
