Nockpanna Benders Carisma Obehandlad
144 kr
137 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Carisma Obehandlad
137 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Nockpanna Benders Carisma Obehandlad Grafit används vid 20-40 grader taklutning. Vid högre taklutning kan rak nockpanna betong användas. Vid lägre lutning kan även plåtnock användas. Passar till takpanna Carisma.
Varumärke
BendersBeskrivning
Nockpanna Benders Carisma Obehandlad Grafit används vid 20-40 grader taklutning. Vid högre taklutning kan rak nockpanna betong användas. Vid lägre lutning kan även plåtnock användas. Passar till takpanna Carisma.
Vid läggning kant mot kant 2,4 st/lpm, med överlapp ca 2,8 st/lpm.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | C30001 |
| Serie | Carisma |
| Färg | Grafit |
| Enhet | Styck |
| Yta | Obehandlad |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Antal (st/pall) | 110 st/pall |
| Vikt | 4,4 kg/st |
| Nyans | Grå |
| Produkttyp | Nockpanna |
| EAN-nr | 7340018146899 |
