Luftningspanna Benders Palema Brilliant
fr.316 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Palema Brilliant
316 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Luftningspanna Benders Palema Brilliant är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Varumärke
BendersBeskrivning
Luftningspanna Benders Palema Brilliant är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Palema |
| Färg | Koppar, Skiffer |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Enhet | Styck |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Bygghöjd | 75 mm |
| Byggbredd | 300 mm |
| Bygglängd | 375 mm |
| Max Läktavstånd | 310-375 mm |
| Antal (st/pall) | 36 st/pall |
| Vikt | 5,1 kg/st |
| Nyans | Grå/Svart, Röd/Brun |
| Produkttyp | Ventilationspanna |
