
Luftningspanna BendersPalema Candor
fr. 316 krfr. 343 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Luftningspanna Benders Palema Candor är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
|---|---|
| Serie | Palema |
| Färg | Kastanjebrun, Mellangrå, Olivgrön, Svart, Tegelröd, Terracottaröd |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Enhet | Styck |
| Bygglängd | 375 mm |
| Max Läktavstånd | 310-375 mm |
| Produkttyp | Ventilationspanna |
| Bygghöjd | 75 mm |
| Byggbredd | 300 mm |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Antal (st/pall) | 36 st/pall |
| Vikt | 5,1 kg/st |
| Nyans | Brun, Grå, Grön, Röd, Svart |
