Vattenburet Element Watt Heating StandardTyp 22, LxHxD: 1000x500x105 mm
1 896 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1000 mm
Höjd:
500 mm
Modell:
Typ 22

Standard
Typ 22, LxHxD: 1000x500x105 mm
1 896 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vattenburet Element Watt Heating Standard är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Varumärke
Watt HeatingBeskrivning
Vattenburet Element Watt Heating Standard är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Med sin konstruktion och kombination av volym och konvektion är Radiator Standard extra lämplig för lågtemperatursystem. Radiatorn förses lämpligen med utanpåliggande ventilarrangemang och termostat för enkel installation med flexibilitet (ingår ej).
Recensioner
Tommy WVerifierad köpare
för 1 månad sedanSer bra ut, fyller sin funktion
Blagisa MijicVerifierad köpare
för 6 månader sedanliten kraftig värmeellement
+ liten och ge mycket värme
- klumpig
Bernt TVerifierad köpare
för 1 år sedanBra effekt, bra pris.
Åke KVerifierad köpare
för 7 år sedanBehövde byta ett dåligt element
+ Fungerar bra
Mikael RVerifierad köpare
för 7 år sedanSer ok ut, enkelt att installera. Svårt att bedöma kvalitet map hållbarhet på några år. Snabb leverans
Egenskaper
| Varumärke | Watt Heating |
| Art.Nr. | 2251005 |
| Färg | Vit |
| Djup | 105 mm |
| Montering | Väggmontering |
| Radiatorkroppar | 2 |
| Höjd | 500 mm |
| Material | Stål |
| Placering Reglage | Vändbar |
| Stickpropp | Nej |
| Serie | Standard |
| Produkttyp | Vattenburet Element |
| Konvektionsplåt | 2 |
| Längd | 1000 mm |
| Modell | Typ 22 |
| Effekt/prestanda | 772 W |
| Vikt | 28,3 kg |
| WiFi | Nej |




