Värmematta Ebeco Multimat300W
Rek. pris 3 391 kr
1 999 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1010 mm

Multimat
300W
1 999 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-02
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Värmematta Ebeco Multimat 300W erbjuder en enkel lösning på ett vanligt problem i vintertid. Den smälter snö och is effektivt och skapar trygghet på områden där det är halkrisk. En slitstark värmematta för tillfällig uppvärmning av t.ex. arbetsytor, entréer och trappsteg.
Varumärke
EbecoBeskrivning
Värmematta Ebeco Multimat 300W erbjuder en enkel lösning på ett vanligt problem i vintertid. Den smälter snö och is effektivt och skapar trygghet på områden där det är halkrisk. En slitstark värmematta för tillfällig uppvärmning av t.ex. arbetsytor, entréer och trappsteg.
Värmemattan är flexibel eftersom det går att koppla ihop flera mattor med tillhörande snabbkopplingar. Den tåliga gummiytan ger både fäste och värme vilket gör den idealisk att gå på under vintern.
Värmemattan finns i två storlekar: en som är anpassad efter trappsteg och en något större för trappavsats eller entré. Anslutning görs med stickkontakt till jordat vägguttag som skall föregås av jordfelsbrytare (230 V). Anslutningskabel köps separat och vid behov även förlängningskablar.
- Enkel att installera
- Robust och slitstark
- Flexibel och anpassningsbar, kan seriekopplas
- Smälter ca 6 cm snö i timmen
- Anslutningsspänning: 230 V
- Längd anslutningskabel: 0,5 m
- Installationstemperatur, min.: -40 ºC
- Kapslingsklass: IP68
- Matta: Vulkaniserad gummi
- Skyddsledare: Aluminiumfolie
- UV-beständighet: Ja
-Max. tryck: 2000 kg/dm²"
Värmemattan finns i två storlekar: en som är anpassad efter trappsteg och en något större för trappavsats eller entré. Anslutning görs med stickkontakt till jordat vägguttag som skall föregås av jordfelsbrytare (230 V). Anslutningskabel köps separat och vid behov även förlängningskablar.
- Enkel att installera
- Robust och slitstark
- Flexibel och anpassningsbar, kan seriekopplas
- Smälter ca 6 cm snö i timmen
- Anslutningsspänning: 230 V
- Längd anslutningskabel: 0,5 m
- Installationstemperatur, min.: -40 ºC
- Kapslingsklass: IP68
- Matta: Vulkaniserad gummi
- Skyddsledare: Aluminiumfolie
- UV-beständighet: Ja
-Max. tryck: 2000 kg/dm²"
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Ebeco |
| Art.Nr. | 8961114 |
| Längd | 1010 mm |
| Area | 0,6 m² |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 1100 mm |
| Effekt/prestanda | 300 W |
| Effekt | 300 W |
| Area | 0,6 m2 |
| Typ | Värmematta |
| Material | Vulkaniserad gummi |
| Höjd | 10 mm |
| Spänning | 230 V |
| Serie | Multimat |
| EAN-nr | 7330778611140 |





