Värmekabel DunWore Avfrostningskabel med Termostat10 m
639 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Kabellängd:
10 m
KabelPanelgenomföring DunWore Tryckförskruvningssats För Smältsäkra Kablar
169 kr
Avfrostningskabel med Termostat
10 m
639 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Skydda vattenledningar, mätare, hängrännor, stuprör och regnvattenbrunnar mot frost och sprickbildning med DunWore avfrostningskabel. Kabeln är självjusterande, vilket innebär att värmen ökar automatiskt före fryspunkten och minskar när säkert temperaturintervall uppnåtts – ingen separat termostat behövs. Livsmedelsgodkänd och lämplig även för dricksvattenrör.
Varumärke
DunWoreBeskrivning
Skydda vattenledningar, mätare, hängrännor, stuprör och regnvattenbrunnar mot frost och sprickbildning med DunWore avfrostningskabel. Kabeln är självjusterande, vilket innebär att värmen ökar automatiskt före fryspunkten och minskar när säkert temperaturintervall uppnåtts – ingen separat termostat behövs. Livsmedelsgodkänd och lämplig även för dricksvattenrör.
Specifkationer
- Längd: 10 m (avfrostningskabel), 2 m anslutningskabel
- Effekt: 10 W/m, total 100 W
- Drifttemperatur: -50 °C till +65 °C
- Hållbar fluorpolymermantel, IP68-skydd
- Enkel att använda – färdig att ansluta med plugg
- Längd: 10 m (avfrostningskabel), 2 m anslutningskabel
- Effekt: 10 W/m, total 100 W
- Drifttemperatur: -50 °C till +65 °C
- Hållbar fluorpolymermantel, IP68-skydd
- Enkel att använda – färdig att ansluta med plugg
Egenskaper
| Varumärke | DunWore |
| Art.Nr. | 103166974 |
| Kabellängd | 10 m |
| Effekt/prestanda | 100 W |
| Effekt | 100 W |
| Typ | Värmekabel |
| Garanti | 1 år |
| IP-Klassning | IP68 |
| EAN-nr | 6438014342887 |
