Luftfuktare Beurer LB88 Svart
1 339 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Beurer LB88 är en luftfuktare som producerar ultra-fin synlig ånga som sprider sig snabbt i rummet och ger en behagligare och hälsosammare inomhusluft. Med utraljudsteknologi gör fuktaren jobbet både energieffektivt och tyst. Nattläge för ännu tystare drift och utan starka ljussken.
Varumärke
BeurerBeskrivning
Beurer LB88 är en luftfuktare som producerar ultra-fin synlig ånga som sprider sig snabbt i rummet och ger en behagligare och hälsosammare inomhusluft. Med utraljudsteknologi gör fuktaren jobbet både energieffektivt och tyst. Nattläge för ännu tystare drift och utan starka ljussken.
Tre inställbara lägen på uppvärmningen av vattnet. Luftfuktaren avger upp till 5,5 dl vatten i timmen och det är möjligt att ställa in önskad luftfuktighet. Den avtagbara vattentanken rymmer 6 liter och är enkel att fylla på. För ökad säkerhet stängs luftfuktaren automatiskt av ifall tanken blir tom.
Egenskaper
| Varumärke | Beurer |
| Art.Nr. | B68115 |
| Färg | Svart |
| Djup | 240 mm |
| Höjd | 320 mm |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 280 W |
| Produkttyp | Luftfuktare |
| Vikt | 3 kg |
| Bredd | 350 mm |
| Garanti | 1 år |
| Yta Luftfuktning | 2-48 |
| Maximal rumstorlek | 48 m2 |
| Timerfunktion | Ja |
| EAN-nr | 4211125681159 |



