Luftrenare Thermex Puremex 2
Rek. pris 5 695 kr
3 985 kr
30 dagars prisgaranti
FilterpaketFilterpatron Thermex för Puremex 2 3-i-1
1 725 kr
Puremex 2
3 985 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Luftrenare Thermex Puremex 2 är en effektiv luftrenare som kontrollerar luftkvaliteten och ger dig ett sunt inneklimat. I genomsnitt tillbringar vi 80-90% av livet inomhus och många hem är fulla av dammpartiklar, pollen, djurallergener, kemikalier, dålig lukt m.m. Även om vi städar och vädrar regelbundet så är det inte alltid tillräckligt. Ett dåligt inneklimat kan bl.a. leda till astma, allergi och andra hälsoproblem som trötthet, huvudvärk och koncentrationsproblem. 5 hastigheter+automatik.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Luftrenare Thermex Puremex 2 är en effektiv luftrenare som kontrollerar luftkvaliteten och ger dig ett sunt inneklimat. I genomsnitt tillbringar vi 80-90% av livet inomhus och många hem är fulla av dammpartiklar, pollen, djurallergener, kemikalier, dålig lukt m.m. Även om vi städar och vädrar regelbundet så är det inte alltid tillräckligt. Ett dåligt inneklimat kan bl.a. leda till astma, allergi och andra hälsoproblem som trötthet, huvudvärk och koncentrationsproblem. 5 hastigheter+automatik.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 740.21.1000.2 |
| Typ | Luftrenare |
| Bredd | 292 mm |
| Luftflöde | 420 m3/h |
| Färg | Vit |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 292 mm |
| Höjd | 663 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 58 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 30 dB-A |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Max Rumstorlek | 42 m2 |
| Bullernivå | 58 dBa dB(A) |
| Effekt | 25 W |
| Antal Hastigheter | 5 |
| EAN-nr | 5703347702266 |

