Braskamin Kaminexperten KE 3020Grå
20 986 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå

KE 3020
Grå
20 986 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Braskamin KE 3020 med pelare är en modern braskamin med ett stort tilltalande frontglas samt två sidoglas för optimal insyn till lågorna. Eldstaden är klädd med vermeculit och utrustad med skakroster och asklåda. I vedfacket finns uttag för uteluftsanslutning neråt eller bakåt.
Varumärke
KaminexpertenBeskrivning
Braskamin KE 3020 med pelare är en modern braskamin med ett stort tilltalande frontglas samt två sidoglas för optimal insyn till lågorna. Eldstaden är klädd med vermeculit och utrustad med skakroster och asklåda. I vedfacket finns uttag för uteluftsanslutning neråt eller bakåt.
Avstånd till brännbart sida/bak: 50/10 cm
Rökrörsanslutning (mm): 150
- Friluftsanslutning: Ja
- Verkningsgrad: 74,9%
- Glasspolning: Ja
- Asklåda: Ja
Välj till en värmelagrande sten för att öka både komforten och energieffektiviteten av din kamin.
Rökrörsanslutning (mm): 150
- Friluftsanslutning: Ja
- Verkningsgrad: 74,9%
- Glasspolning: Ja
- Asklåda: Ja
Välj till en värmelagrande sten för att öka både komforten och energieffektiviteten av din kamin.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaminexperten |
| Art.Nr. | 1078-02 |
| Utförande | Fristående |
| Färg | Grå |
| Bredd | 512 mm |
| Djup | 444 mm |
| Effekt Nominell | 2 till 8 kW |
| Höjd | 1040 mm |
| Effekt/prestanda | 8 kW |
| Effekt för Medeltemp | 8 kW |
| Vattenmantlad | Nej |
| Vikt | 120 kg |
| Anslutning | Topp eller bakåt |
| Dekor | Nej |
| Energieffektivitet | A+ |
| Material | Plåt |
| Modell | Med sidoglas |
| Serie | KE 3020 |
| Form | Rund |
| Produkttyp | Braskamin |
| EAN-nr | 7340080501695 |
