Braskamin Kaminexperten Svea Exclusive Rak lucka
21 900 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Svea Exclusive Rak lucka
21 900 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Braskamin Kaminexperten Svea Exclusive Rak Lucka är en modern vedeldad kassett, tillverkad i plåt, med fin insyn till elden. Kassetten är avsedd för uppvärmning och trivseleldning i bostaden.
Varumärke
KaminexpertenBeskrivning
Braskamin Kaminexperten Svea Exclusive Rak Lucka är en modern vedeldad kassett, tillverkad i plåt, med fin insyn till elden. Kassetten är avsedd för uppvärmning och trivseleldning i bostaden.
Finns även med välvd lucka.
Övrigt
- Verkningsgrad 80,3%
- Nominell effekt 5,6 kW
- Effekt 2-9 kW
- Rökgastemperatur 202° C
- Rökkanalens dragningsvärde 11 Pa
- Typ- och miljögodkänd EN 13229
- Stos för röranslutning: utv. ø149 mm
Övrigt
- Verkningsgrad 80,3%
- Nominell effekt 5,6 kW
- Effekt 2-9 kW
- Rökgastemperatur 202° C
- Rökkanalens dragningsvärde 11 Pa
- Typ- och miljögodkänd EN 13229
- Stos för röranslutning: utv. ø149 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaminexperten |
| Art.Nr. | 1015-1 |
| Utförande | Inbyggd Vägg |
| Färg | Svart |
| Bredd | 550 mm |
| Anslutning | Topp ø 150 mm |
| Energieffektivitet | A |
| Material | Plåt |
| Modell | Utan sidoglas |
| Serie | Svea |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Spiskassett |
| Djup | 465 mm |
| Effekt Nominell | 5,6 kW |
| Höjd | 500 mm |
| Effekt | 5,6 kW |
| Vattenmantlad | Nej |
| Vikt | 73 kg |
| EAN-nr | 7340080504290 |
