Braskamin Panadero EcoDesign Lavanda Fristående 9,8kW
20 999 kr
16 799 krSpara 20 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

EcoDesign Lavanda Fristående 9,8kW
16 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Horisontell vedspis i klassisk design. Lavanda-spisen är tillverkad av stål i hög kvalitet med en gjutjärnsinsats. Dörren och sidorna är tillverkad av dubbelmantlad stål med ett trippel förbränningssystem.
Varumärke
PanaderoBeskrivning
Horisontell vedspis i klassisk design. Lavanda-spisen är tillverkad av stål i hög kvalitet med en gjutjärnsinsats. Dörren och sidorna är tillverkad av dubbelmantlad stål med ett trippel förbränningssystem.
Den erbjuder maximal effekt med en nominell värmeeffekt på 9,8 kW och en mycket hög verkningsgrad på 80,7 %. Vedspisen värmer upp till 300 m3.
Du får en tydlig överblick över elden vilket garanteras av Panaderos glassystem. Vedspisen har EcoDesign 2022-teknik för överlägsen energieffektivitet och den är enkel att installera, rengöra och underhålla.
Panadero är medvetna om miljön och arbetar kreativt och flexibelt med att kombinera design och kvalitet för att erbjuda de bästa spisarna på marknaden. Hela ingenjörsteamet arbetar med dessa viktiga punkter. De följer alla kvalitetsstandarder för att kunna konkurrera på mycket krävande marknader. Alla Panaderos spisar är certifierad av europeiska laboratorier enligt deras strikta krav. Panadero tillverkar spisarna från idé till färdig produkt.
Fördelar: Braskamin Panadero EcoDesign Lavanda Fristående 9,8kW
- Hög energieffektivitet A+
- Fristående och lättplacerad
- Tillverkad i hållbart svart plåt
Du får en tydlig överblick över elden vilket garanteras av Panaderos glassystem. Vedspisen har EcoDesign 2022-teknik för överlägsen energieffektivitet och den är enkel att installera, rengöra och underhålla.
Panadero är medvetna om miljön och arbetar kreativt och flexibelt med att kombinera design och kvalitet för att erbjuda de bästa spisarna på marknaden. Hela ingenjörsteamet arbetar med dessa viktiga punkter. De följer alla kvalitetsstandarder för att kunna konkurrera på mycket krävande marknader. Alla Panaderos spisar är certifierad av europeiska laboratorier enligt deras strikta krav. Panadero tillverkar spisarna från idé till färdig produkt.
Fördelar: Braskamin Panadero EcoDesign Lavanda Fristående 9,8kW
- Hög energieffektivitet A+
- Fristående och lättplacerad
- Tillverkad i hållbart svart plåt
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Panadero |
| Art.Nr. | 18651 |
| Utförande | Fristående |
| Färg | Svart |
| Bredd | 730 mm |
| Djup | 537 mm |
| Energieffektivitet | A+ |
| Höjd | 760 mm |
| Material | Plåt |
| Modell | Utan sidoglas |
| Serie | ECODESIGN |
| Typ | Braskamin |
| Vikt | 119 kg |
| Effekt Nominell | 9,8 kW |
| Effekt för Medeltemp | 9,8 kW |
| Vattenmantlad | Nej |
| EAN-nr | 8426964186512 |


