Braskamin Panadero Helsinki EcoDesign Fristående med Sidoglas 8kW

Helsinki EcoDesign Fristående med Sidoglas 8kW
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Vedspisen har EcoDesign 2022-teknik för överlägsen energieffektivitet och den är enkel att installera, rengöra och underhålla.
Panadero är medvetna om miljön och arbetar kreativt och flexibelt med att kombinera design och kvalitet för att erbjuda de bästa spisarna på marknaden. Hela ingenjörsteamet arbetar med dessa viktiga punkter. De följer alla kvalitetsstandarder för att kunna konkurrera på mycket krävande marknader. Alla Panaderos spisar är certifierad av europeiska laboratorier enligt deras strikta krav. Panadero tillverkar spisarna från idé till färdig produkt.
Fördelar: Braskamin Panadero Helsinki EcoDesign Fristående med Sidoglas 8kW
- Modern design med tre glasfönster för bred vy över brasan
- Hög verkningsgrad på över 78,5% för effektiv värmeproduktion
- Praktisk vedförvaring för enkel och bekväm användning
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Panadero |
| Art.Nr. | 48151 |
| Utförande | Fristående |
| Färg | Svart |
| Bredd | 500 mm |
| Produkttyp | Braskamin |
| Material | Plåt |
| Höjd | 990 mm |
| Vikt | 113 kg |
| Modell | Med sidoglas |
| Tillverkarens Art.Nr. | 48151 |
| Djup | 445 mm |
| Energieffektivitet | A |
| Serie | ECODESIGN |
| Effekt Nominell | 8 kW |
| Effekt för Medeltemp | 8 kW |
| Vattenmantlad | Nej |
| EAN-nr | 8426964481518 |


