Braskamin Panadero Oval EcoDesign 2022-Teknik i Svart
22 999 kr
18 499 krSpara 20 %Kampanj54 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Oval EcoDesign 2022-Teknik i Svart
18 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Oval är en enkel, elegant och praktisk kamin. Den har vedförvaring och en mantel i dubbla lager stål. Den erbjuder en maximal effekt med en nominell värmeeffekt på 8,7 kW och en mycket hög verkningsgrad på över 80,7%. Den har kapacitet för ved som är 50 cm lång och kan värma upp 270 m3. Den har trippelförbränning med Vermiculite-foder inuti som förbättrar effektiviteten för en lägre vedförbrukning. Systemet med rent glas gör att du alltid kan se brasan.
Varumärke
PanaderoBeskrivning
Oval är en enkel, elegant och praktisk kamin. Den har vedförvaring och en mantel i dubbla lager stål. Den erbjuder en maximal effekt med en nominell värmeeffekt på 8,7 kW och en mycket hög verkningsgrad på över 80,7%. Den har kapacitet för ved som är 50 cm lång och kan värma upp 270 m3. Den har trippelförbränning med Vermiculite-foder inuti som förbättrar effektiviteten för en lägre vedförbrukning. Systemet med rent glas gör att du alltid kan se brasan.
Vedspisen har EcoDesign 2022-teknik för överlägsen energieffektivitet och den är enkel att installera, rengöra och underhålla.
Panadero är medvetna om miljön och arbetar kreativt och flexibelt med att kombinera design och kvalitet för att erbjuda de bästa spisarna på marknaden. Hela ingenjörsteamet arbetar med dessa viktiga punkter. De följer alla kvalitetsstandarder för att kunna konkurrera på mycket krävande marknader. Alla Panaderos spisar är certifierad av europeiska laboratorier enligt deras strikta krav. Panadero tillverkar spisarna från idé till färdig produkt.
Fördelar: Braskamin Panadero Oval EcoDesign 2022-Teknik i Svart
- Hög energieffektivitet (A+)
- Praktisk vedförvaring
- Enkel installation och underhåll
Panadero är medvetna om miljön och arbetar kreativt och flexibelt med att kombinera design och kvalitet för att erbjuda de bästa spisarna på marknaden. Hela ingenjörsteamet arbetar med dessa viktiga punkter. De följer alla kvalitetsstandarder för att kunna konkurrera på mycket krävande marknader. Alla Panaderos spisar är certifierad av europeiska laboratorier enligt deras strikta krav. Panadero tillverkar spisarna från idé till färdig produkt.
Fördelar: Braskamin Panadero Oval EcoDesign 2022-Teknik i Svart
- Hög energieffektivitet (A+)
- Praktisk vedförvaring
- Enkel installation och underhåll
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Panadero |
| Art.Nr. | 18300 |
| Utförande | Fristående |
| Färg | Svart |
| Bredd | 605 mm |
| Vattenmantlad | Nej |
| Material | Plåt |
| Modell | Utan sidoglas |
| Typ | Braskamin |
| Höjd | 1048 mm |
| Energieffektivitet | A+ |
| Serie | ECODESIGN |
| Djup | 490 mm |
| Effekt Nominell | 8,7 kW |
| Effekt för Medeltemp | 8,7 kW |
| Vikt | 131 kg |
| EAN-nr | 8426964183009 |


