Steatitelement Metro Therm för Varmvattenberedare 55-300 lit E 1-3 kW
Rek. pris 2 850 kr
1 943 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

för Varmvattenberedare 55-300 lit E 1-3 kW
1 943 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Denna produkt passar till Metro Therm varmvattenberedare, till 55-300 lit E, effekt 1-3 kW, längd: 430 mm.
Varumärke
Metro ThermBeskrivning
Denna produkt passar till Metro Therm varmvattenberedare, till 55-300 lit E, effekt 1-3 kW, längd: 430 mm.
Detta steatitelement från Metro Therm är en idealisk lösning för att förbättra effektiviteten i din varmvattenberedare. Tack vare dess mångsidighet kan det användas i en rad olika behållare, från mindre 55-liters enheter till större 300-liters behållare. Med en effekt på 1-3 kW kan det snabbt och effektivt värma upp vatten. Trots dess kraftfulla prestanda är elementet lätt, vilket underlättar installationen. Dessutom är det tillverkat med högkvalitativa material för att säkerställa långvarig prestanda och tillförlitlighet.
Fördelar: Steatitelement Metro Therm för Varmvattenberedare 55-300 lit E 1-3 kW
- Lättviktig för enkel installation
- Passar ett brett spektrum av vattenbehållare
- Hög effektivitet för snabb uppvärmning
Fördelar: Steatitelement Metro Therm för Varmvattenberedare 55-300 lit E 1-3 kW
- Lättviktig för enkel installation
- Passar ett brett spektrum av vattenbehållare
- Hög effektivitet för snabb uppvärmning
Recensioner
Ingemar EVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabbt och bra
Curt JVerifierad köpare
för 4 år sedanDet är bra att denna "förbrukningsvara" finns att få med kort varsel.
+ Snabb och smidig leverans
- Livslängd ca 4 1/2 år
Egenskaper
| Varumärke | Metro Therm |
| Art.Nr. | 1703299999 |
| Utförande | Till 55-300 lit E, 1-3 kW |
| Typ | Steatitelement |
| Längd | 430 mm |
| Vikt | 1,7 kg |
| RSK-nr | 6949853 |
| EAN-nr | 5708512016513 |
