Varmvattenberedare Focus VLM 300S Space Golvstående 300L
19 500 kr
17 549 krSpara 10 %Kampanj23 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

VLM 300S Space Golvstående 300L
17 549 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Där man har höga krav på varmvattenkomfort är Varmvattenberedare Focus VLM 300S Space perfekt. VLM-beredaren placeras på golv och den är utrustad med en elpatron på 3 kW. Produkten är tillverkad av rostfritt stål SS 2326 och den är försedd med en speciell stickkontakt för snabb och enkel elinkoppling. På VLM 300S Space är kopplingsutrymmet extra stort. VLM S-beredaren har direkt uppvärmning via elpatron. Isoleringen på produkten består av freonfri skumisolering. Isoleringen är helgjuten runt kärlet för att ge minimala värmeförluster. Anslutningsdimension på VLM är 22 mm.
Varumärke
FocusBeskrivning
Där man har höga krav på varmvattenkomfort är Varmvattenberedare Focus VLM 300S Space perfekt. VLM-beredaren placeras på golv och den är utrustad med en elpatron på 3 kW. Produkten är tillverkad av rostfritt stål SS 2326 och den är försedd med en speciell stickkontakt för snabb och enkel elinkoppling. På VLM 300S Space är kopplingsutrymmet extra stort. VLM S-beredaren har direkt uppvärmning via elpatron. Isoleringen på produkten består av freonfri skumisolering. Isoleringen är helgjuten runt kärlet för att ge minimala värmeförluster. Anslutningsdimension på VLM är 22 mm.
Övrigt
- Energieffektivitet: 39 %
- Temperaturinställning termostat: 65°
- Spänning: 400V
- Effekt: 3000 W
Fördelar: Varmvattenberedare Focus VLM 300S Space Golvstående 300L
- Hög varmvattenkomfort
- Snabb och enkel elinkoppling
- Minimala värmeförluster
- Energieffektivitet: 39 %
- Temperaturinställning termostat: 65°
- Spänning: 400V
- Effekt: 3000 W
Fördelar: Varmvattenberedare Focus VLM 300S Space Golvstående 300L
- Hög varmvattenkomfort
- Snabb och enkel elinkoppling
- Minimala värmeförluster
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Focus |
| Art.Nr. | 1512031603 |
| Korrosionsskydd | Rostfritt stål |
| Volym | 300 l |
| Utförande | Golvstående |
| Energieffektivitet | C |
| Typ | Varmvattenberedare |
| Serie | Focus VLM |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Bredd | 595 mm |
| Färg | Vit |
| Anslutning | 22 mm |
| Deklarerad belastningsprofil | XL |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 595 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Bullernivå | 15 dBa dB(A) |
| Effekt | 3000 W |
| Effekt/prestanda | 3000 W |
| Energiförbrukning | 4296 kWh/år |
| Vikt | 90 kg |
| RSK-nr | 6923099 |
