Golvbrunn Purus Corner utan Sil
fr.3 209 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Corner utan Sil
3 209 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En Purus Corner golvbrunn levereras med rostfri klämring, urtagbart golvbrunnsvattenlås, hårsil, rostfri ram och monteringskit. Designgolvbrunnen monteras vanligen i hörn mot vägg, men kan även placeras fritt i golvet. Ett tips är att låta golvplattorna läggas diagonalt mot Purus Corner, vilket resulterar i ett relativt skarvfritt golv. Golvbrunnssil anpassad för Purus Corner säljs separat. Anpassad för klinker.
Varumärke
PurusBeskrivning
En Purus Corner golvbrunn levereras med rostfri klämring, urtagbart golvbrunnsvattenlås, hårsil, rostfri ram och monteringskit. Designgolvbrunnen monteras vanligen i hörn mot vägg, men kan även placeras fritt i golvet. Ett tips är att låta golvplattorna läggas diagonalt mot Purus Corner, vilket resulterar i ett relativt skarvfritt golv. Golvbrunnssil anpassad för Purus Corner säljs separat. Anpassad för klinker.
Denna golvbrunn finns i olika utföranden.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Utförande | Med ram utan sil |
| Djup | 210, 248, 273 mm |
| Utlopp | Botten, Gavel, Låg Sida, Sida |
| Anslutning | Ø50 mm, Ø75 mm |
| Bredd | 400 mm |
| Färg | Grå |
| Material | ABS/PP/Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Purus Corner |
| Standard | SS-EN1253 |
| Produkttyp | Golvbrunn |
| Vikt | 2,4 kg |
| Höjd | 69, 130, 132, 133, 210 mm |
