Avloppsarmatur Unidrain Nisch
Rek. pris 4 568 kr
fr.2 933 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nisch
2 933 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppsarmatur Unidrain Nisch är en avloppsarmatur med bakre väggfläns, två sidoväggflänsar och med inbyggt fall mot utloppet. Den är anpassad för duschnischar med tre fasta väggar. Avloppsarmaturen har tre väggflänsar och en golvfläns för anslutning av tätskikt.
Varumärke
UnidrainBeskrivning
Avloppsarmatur Unidrain Nisch är en avloppsarmatur med bakre väggfläns, två sidoväggflänsar och med inbyggt fall mot utloppet. Den är anpassad för duschnischar med tre fasta väggar. Avloppsarmaturen har tre väggflänsar och en golvfläns för anslutning av tätskikt.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
| Placering | Nisch |
| Längd | 702, 802, 902, 1002, 1202 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Fungerar till | ClassicLine, HighLine |
| Höjd | 57 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Vikt | 2,3, 3,3, 2,02, 2,54, 2,86 kg |
