Avloppspanel Unidrain HighLine Hörn Custom
1 764 kr
30 dagars prisgaranti

HighLine Hörn Custom
1 764 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppspanel Unidrain HighLine Hörn Custom är en avloppspanel för hörnavlopp. På panelens platta limmas ett valfritt tillskuret material som matchar eller bryter av mot det omgivande golvet, vilket kan ge ett nästan osynligt golvavlopp. Satsen består av en panel med fötter. Den monteras utan ram. Ett 6 mm distansstycke medföljer som monteringshjälpmedel vilket ska användas för att få korrekt spaltbredd mot golvplattorna.
Varumärke
UnidrainBeskrivning
Avloppspanel Unidrain HighLine Hörn Custom är en avloppspanel för hörnavlopp. På panelens platta limmas ett valfritt tillskuret material som matchar eller bryter av mot det omgivande golvet, vilket kan ge ett nästan osynligt golvavlopp. Satsen består av en panel med fötter. Den monteras utan ram. Ett 6 mm distansstycke medföljer som monteringshjälpmedel vilket ska användas för att få korrekt spaltbredd mot golvplattorna.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
| Art.Nr. | 2950.0200 |
| Längd | 123 mm |
| Bredd | 173 mm |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Höjd | 45 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | HighLine |
| Yta | Borstad |
| Produkttyp | Avloppsgaller |
| Vikt | 0,3 kg |
| RSK-nr | 7123987 |
| EAN-nr | 5707692009384 |
