Avloppsram Unidrain ClassicLine Hörn
Rek. pris 770 kr
fr.488 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

ClassicLine Hörn
488 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppsram Unidrain ClassicLine Hörn är en ram anpassad för hörnavlopp. Denna ram med gummiinlägg och nedsänkta nivå säkerställer korrekt placering av gallret i armaturen. Ramen är obligatorisk och fyller två funktioner: att bära upp gallret och att ge en snygg övergång mot plattorna. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till avloppsgaller hörn i serien ClassicLine.
Varumärke
UnidrainBeskrivning
Avloppsram Unidrain ClassicLine Hörn är en ram anpassad för hörnavlopp. Denna ram med gummiinlägg och nedsänkta nivå säkerställer korrekt placering av gallret i armaturen. Ramen är obligatorisk och fyller två funktioner: att bära upp gallret och att ge en snygg övergång mot plattorna. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till avloppsgaller hörn i serien ClassicLine.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
| Längd | 193 mm |
| Bredd | 270 mm |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | ClassicLine |
| Yta | Borstad |
| Produkttyp | Avloppsram |
| Höjd | 8, 10, 12 mm |
| Vikt | 0,22, 0,24 kg |
