Avloppsram Unidrain HighLineMässing, 800x10 mm
Rek. pris 5 058 kr
3 516 kr
3 498 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
800x10 mm
Modell:
Integrerad/mot vägg eller mellan väggar
Färg:
Mässing
Yta:
PVD

HighLine
Mässing, 800x10 mm
3 498 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Avloppsram Unidrain HighLine är en ram du kan välja att komplettera din HighLine-panel med för en exklusiv helhetsdesign. Ramens överdel är tillverkad i massivt rostfritt stål (4 mm) med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Ramen kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt.
Varumärke
UnidrainBeskrivning
Avloppsram Unidrain HighLine är en ram du kan välja att komplettera din HighLine-panel med för en exklusiv helhetsdesign. Ramens överdel är tillverkad i massivt rostfritt stål (4 mm) med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Ramen kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt.
HighLine ramarna finns i höjderna 10, 12, 15 och 25 mm. För anpassning till golvplattornas tjocklek. Ramens överdel är tillverkad i massivt rostfritt stål med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Ramen kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till Armatur 1001, 1002, 1003, 1004, Modul 1100 samt Showerline.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
| Art.Nr. | 7129674 |
| Utförande | 800x10 mm |
| Längd | 795 mm |
| Modell | Integrerad/mot vägg eller mellan väggar |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 10 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1915.081 |
| Yta | PVD |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | HighLine |
| Typ | Linjeavlopp |
| RSK-nr | 7129674 |
| EAN-nr | 5707692011493 |
