Golvbrunnssil Purus PRO Line SilPearl, Längd: 692 mm
Rek. pris 1 487 kr
1 327 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
Pearl
Bredd:
692 mm
Färg:
Rostfri

PRO Line Sil
Pearl, Längd: 692 mm
1 327 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Purus golvbrunnssil är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Denna linjära golvbrunnssil passar till designserien Purus PRO Line. Anpassad för klinker.
Varumärke
PurusBeskrivning
Purus golvbrunnssil är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Denna linjära golvbrunnssil passar till designserien Purus PRO Line. Anpassad för klinker.
Pearl-mönstret står för en tidlös design med sitt klassiska hålmönster likt pärlande vattendroppar, som både säkerställer ett bra flöde och en hög hållfasthet.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 7115361 |
| Utförande | Pearl |
| Djup | 68 mm |
| Bredd | 692 mm |
| Färg | Rostfri |
| Yta | Borstad |
| Vikt | 0,77 kg |
| Fungerar till | Till Purus PRO Line |
| Höjd | 18 mm |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Purus PRO Line |
| Standard | SS-EN1253 |
| Produkttyp | Sil |
| RSK-nr | 7115361 |
| EAN-nr | 7394000342592 |
