
Golvbrunnssil PurusPRO Line SilRib, Längd: 692 mm
Rek. pris 1 487 kr
!
1 327 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Utförande: Rib
Bredd
Färg
Beskrivning
Purus golvbrunnssil är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Denna linjära golvbrunnssil passar till designserien Purus PRO Line. Anpassad för klinker.
Rib-mönstret står för en tidlös design med sitt klassiska räfflade hålmönster, som både säkerställer ett bra flöde och en hög hållfasthet.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
|---|---|
| Art.Nr. | 7115367 |
| Utförande | Rib |
| Djup | 68 mm |
| Bredd | 692 mm |
| Färg | Rostfri |
| Yta | Borstad |
| Vikt | 0,62 kg |
| Passar till | Till Purus PRO Line |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Purus PRO Line |
| Standard | SS-EN1253 |
| Typ | Sil |
| Höjd | 18 mm |
| RSK-nr | 7115367 |
| EAN-nr | 7394000348617 |




