Klinkerram Purus Chess
fr.758 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Chess
758 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Klinkerramen Chess är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Varumärke
PurusBeskrivning
Klinkerramen Chess är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Utförande | Chess |
| Djup | 161, 197 mm |
| Bredd | 161, 197 mm |
| Ytbehandling | PVD |
| Flöde | K3 |
| Höjd | 6 mm |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Chess |
| Yta | Borstad |
| Typ | Klinkerram |
| Färg | Brons, Mattsvart, Mässing, Rostfri |
| Vikt | 0,5, 0,31 kg |
| Standard | SS-EN1253 |
| Storlek | 161x161x6, 197x197x6 mm |
