


Klinkerram PurusChess197x197x6, Färg: Brons
2 329 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Djup
Färg

Chess
197x197x6, Färg: Brons2 329 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klinkerramen Chess är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Varumärke
Beskrivning
Klinkerramen Chess är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Egenskaper
- Tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål
- Passar de flesta golvbrunnsfabrikat
- Stilren design som säkerställer ett bra flöde
- Svensktillverkad
- Tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål
- Passar de flesta golvbrunnsfabrikat
- Stilren design som säkerställer ett bra flöde
- Svensktillverkad
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
|---|---|
| Art.Nr. | 7135082 |
| Utförande | Chess |
| Djup | 197 mm |
| Bredd | 197 mm |
| Färg | Brons |
| Storlek | 197x197x6 mm |
| Vikt | 0,5 kg |
| Ytbehandling | PVD |
| Flöde | K3 |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Chess |
| Yta | Borstad |
| Typ | Klinkerram |
| Höjd | 6 mm |
| RSK-nr | 7135082 |
| EAN-nr | 7394025316905 |