Larm Saniflo Sanilarm för Avloppspumpar
Rek. pris 678 kr
597 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Sanilarm för Avloppspumpar
597 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
SanifloBeskrivning
Larm Saniflo Sanilarm för avloppspumpar varnar när vattennivån i pumpen överstiger det normala. Alarmet avger då ett kontinuerligt ljud på ca. 50 dB (A) tills det stängs av och felet kan åtgärdas. Alarmet är också förberett med kabelstift för inkoppling av ett fjärrlarm. På så sätt kan larmet placeras där man önskar. Saniflo Sanilarm är mycket enkelt och smidig att installera. På pumpens lock finns en förmarkering för håltagning där alarmet ska placeras.
Passar till
Saniflo, Sanitop, Sanipro, Sanislim, Saniplus, Sanibest Pro, Sanipack, Sanivite och Sanispeed
Så här installerar du Sanilarm
1) Sätt i 2 st AA-batterier i larmet
2) Stryk lite silikon på dykröret
3) Sätt igång larmet med ON-knappen
Övrigt
Ljudnivå: 50 dB(A)
Monteringshål: 10 mm
Elförsörjning: 2 x 1,5V
Drift: 2 x AAA/1,5V (medföljer ej)
Passar till
Saniflo, Sanitop, Sanipro, Sanislim, Saniplus, Sanibest Pro, Sanipack, Sanivite och Sanispeed
Så här installerar du Sanilarm
1) Sätt i 2 st AA-batterier i larmet
2) Stryk lite silikon på dykröret
3) Sätt igång larmet med ON-knappen
Övrigt
Ljudnivå: 50 dB(A)
Monteringshål: 10 mm
Elförsörjning: 2 x 1,5V
Drift: 2 x AAA/1,5V (medföljer ej)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Saniflo |
| Art.Nr. | 5886541 |
| Utförande | Malpump |
| Djup | 61 mm |
| Bredd | 83 mm |
| Färg | Ljusgrå |
| Spänning | 1,5 V |
| Höjd | 33 mm |
| Material | Plast |
| Serie | Sanilarm |
| Produkttyp | Avsloppspump |
| Vikt | 5,2 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | Sanialarm |
| RSK-nr | 5886541 |
| EAN-nr | 3308810042799 |





