Industriarmatur Hide-A-Lite IND Liteline IP65 1200 840 BT
4 778 kr
30 dagars prisgaranti

IND Liteline IP65 1200 840 BT
4 778 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Högeffektiv lysrörsersättare med olika styrningsmöjligheter. Skjutbara multifästen och separat kopplingsutrymme i gavlarna. Snabbplintar 5x2,5mm2 för överkoppling som standard, förskruvning M20 och knockouts i varje gavel. Anpassad för montage på armaturskena, nyckelhål för montage i tak och integrerat vajerupphäng med krok och kroklås. D-märkt, IP65- och IK09-klassad för installation i tuffare miljöer och utrymmen med förhöjd brandrisk. Liteline IP65 är perfekt lämpad för parkeringshus, snickerier, dammiga och smutsiga industrier.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Högeffektiv lysrörsersättare med olika styrningsmöjligheter. Skjutbara multifästen och separat kopplingsutrymme i gavlarna. Snabbplintar 5x2,5mm2 för överkoppling som standard, förskruvning M20 och knockouts i varje gavel. Anpassad för montage på armaturskena, nyckelhål för montage i tak och integrerat vajerupphäng med krok och kroklås. D-märkt, IP65- och IK09-klassad för installation i tuffare miljöer och utrymmen med förhöjd brandrisk. Liteline IP65 är perfekt lämpad för parkeringshus, snickerier, dammiga och smutsiga industrier.
Industriarmatur Liteline IP65 1200 840 Bluetooth, 5150lm, 40W. D-märkt, IK09 kupa av polykarbonat. Bluetooth och DALI-2
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7217691 |
| Färg | Aluminium |
| Höjd | 83 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Längd | 1345 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 115 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4507 |
| Material | Aluminium, Polykarbonat |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Liteline IP65 |
| Typ | Industrivarmatur |
| Vikt | 2,89 kg |
| Bredd | 84 mm |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 40 W |
| EAN-nr | 7392971146881 |



