Fotlamphållare Ifö Electric Basic Sned E27Svart
Rek. pris 379 kr
299 kr
288 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Basic Sned E27
Svart
288 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Tak- och väggarmatur från Ifö Electric.
Fotlamphållarna tillverkas av högkvalitetsporslin och finns i två utföranden, en rak modell och en sned med 15 graders lutning. Sned lamphållare installeras som regel på vägg. Förutom matta glödlampor, beroende på miljö, kan koltrådslampor, klara glödlampor samt halogen-lampor typ Halopar eller Hi-spot användas. Ljuskälla ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Art.Nr. | 7500006 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 70 mm |
| Effekt/prestanda | 75 W |
| Tillverkarens Art.Nr. | 52704-000-16 BASIC 100W |
| Djup | 62 mm |
| Diameter | 70 mm |
| Höjd | 76 mm |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Porslin |
| Serie | Basic |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| EAN-nr | 7312905270468 |


