Pendelbelysning Svedbergs CylinderMattsvart
Rek. pris 1 460 kr
1 095 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
TakkoppTakkopp Svedbergs till Pendelbelysning
248 krVäggfästeVäggfäste Svedbergs till Pendelbelysning
1 020 krTakfästeTakfäste Svedbergs Svart Metall för Pendelbelysning
1 095 kr
Cylinder
Mattsvart
1 095 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Pendelbelysning Svedbergs Cylinder är en stilren inredningsdetalj för ditt badrum. Med en eller flera pendelbelyningar i badrummet får du både en vacker inredningsdetalj och en extra ljuskälla i badrummet. Fungerar med olika ljuskällor, välj en riktad spot för punktbelysning eller ett större klot för stämningsbelysning. Upphängningsfäste ingår ej, finns att köpa som tillval.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Pendelbelysning Svedbergs Cylinder är en stilren inredningsdetalj för ditt badrum. Med en eller flera pendelbelyningar i badrummet får du både en vacker inredningsdetalj och en extra ljuskälla i badrummet. Fungerar med olika ljuskällor, välj en riktad spot för punktbelysning eller ett större klot för stämningsbelysning. Upphängningsfäste ingår ej, finns att köpa som tillval.
OBS! Ljuskälla ingår ej.
Övrigt
- Till pendeln medföljer 2,5 m svart textilkabel
- IP 44-certifierad
- Utbytbar ljuskälla köpes separat (E27)
- Höj- och sänkbar ljuskälla i armatur för koncentrerat eller mjukt ljusfält
- Kabelfäste för montering i vägg eller tak ingår
- Inklusive kopplingsplint 3-polig IP44
- 5 års Garanti
Övrigt
- Till pendeln medföljer 2,5 m svart textilkabel
- IP 44-certifierad
- Utbytbar ljuskälla köpes separat (E27)
- Höj- och sänkbar ljuskälla i armatur för koncentrerat eller mjukt ljusfält
- Kabelfäste för montering i vägg eller tak ingår
- Inklusive kopplingsplint 3-polig IP44
- 5 års Garanti
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 7520 |
| Färg | Mattsvart |
| Bredd | 60 mm |
| Djup | 60 mm |
| Höjd | 220 mm |
| Låda | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Belysning | Ja, LED |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Eluttag | Nej |
| Typ | Pendelbelysning |
| RSK-nr | 8934694 |
| EAN-nr | 7323100282347 |















