Taklampa Nordlux Vit Sóller
Rek. pris 249 kr/frp
fr.207 kr/frp
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Vit Sóller
207 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa Nordlux Vit Sóller är en serie infällda eller ytmonterade taklampor i en rund och minimalistisk design. Sóller har en Moodmaker™-dimmer i tre steg via den vanliga väggbrytaren som gör att man kan justera ljuset efter varje situation. Perfekt för badrum eller andra fuktiga utrymmen (IP44).
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Nordlux Vit Sóller är en serie infällda eller ytmonterade taklampor i en rund och minimalistisk design. Sóller har en Moodmaker™-dimmer i tre steg via den vanliga väggbrytaren som gör att man kan justera ljuset efter varje situation. Perfekt för badrum eller andra fuktiga utrymmen (IP44).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Effekt/prestanda | 7,5, 9,5 W |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 25 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 110 ° |
| Ljustemperatur | 4000-3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Plast |
| Serie | Sóller |
| Sockel | LED Modul |
| Produkttyp | Plafond |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Diameter | 129, 179 mm |
| Vikt | 0,37, 0,245 kg |
| Håltagningsmått | 10 mm, 15 mm |
