Vägg-/Taklampa Ifö Electric Fridhem IP54 Rak E27
Rek. pris 1 015 kr
fr.776 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Fridhem IP54 Rak E27
776 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fridhem armatur för tak och vägg. Rak sockel med matt opalglas. IP54, E27. Contrast är en armaturserie med åtta olika kupor i matt opalglas. För att hedra bygden har varje glastyp fått ett eget lokalt ortsnamn. Ifö Contrast passar lika bra i privat som i offentlig miljö. Lätt att hålla ren och missfärgas inte.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Fridhem armatur för tak och vägg. Rak sockel med matt opalglas. IP54, E27. Contrast är en armaturserie med åtta olika kupor i matt opalglas. För att hedra bygden har varje glastyp fått ett eget lokalt ortsnamn. Ifö Contrast passar lika bra i privat som i offentlig miljö. Lätt att hålla ren och missfärgas inte.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Färg | Grå, Vit |
| Effekt | 75 W |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 185 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Porslin/Glas |
| Effekt/prestanda | 75 W |
| Sockel | E27 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Vägg-/Takarmatur |
| Vikt | 0,85 kg |
| Sensor | Nej |
| Diameter | 115, 185 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 527212, 801550012/6122 |
| Serie | Allmänbruksaramturer Ifö II, Tak/väggarmaturer IFÖ |
