Badrumsarmatur SG ARMATUREN Prelude Square Vit 3K med Uttag
1 539 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Prelude Square Vit 3K med Uttag
1 539 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badrumsarmatur med jordat uttag (16A) under klafflock. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling. Ljuseffekten kan justeras med omkopplaren på drivenheten.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Badrumsarmatur med jordat uttag (16A) under klafflock. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling. Ljuseffekten kan justeras med omkopplaren på drivenheten.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7506582 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 59 mm |
| Längd | 590 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Effekt | 16 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 62 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111373 |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 16 W |
| Serie | Prelude |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Badrumsarmatur |
| Vikt | 1,085 kg |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7021981113735 |

