Badrumsarmatur SG ARMATUREN Prelude Square Vit 3K Pir
2 085 kr
30 dagars prisgaranti

Prelude Square Vit 3K Pir
2 085 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badrumsarmatur med PIR. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling. Ljuseffekten kan justeras med omkopplaren på drivenheten.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Badrumsarmatur med PIR. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling. Ljuseffekten kan justeras med omkopplaren på drivenheten.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7506584 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 59 mm |
| Längd | 615 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Effekt | 16 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 62 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111375 |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 16 W |
| Serie | Prelude |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Badrumsarmatur |
| Vikt | 1,21 kg |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7021981113759 |

