Badrumsarmatur SG ARMATUREN Prelude Vit LED Uttag
Rek. pris 2 159 kr
fr.963 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Prelude Vit LED Uttag
963 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badrumsarmatur med jordat uttag (16A) under klafflock i vitt. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i stål och aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Badrumsarmatur med jordat uttag (16A) under klafflock i vitt. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i stål och aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Färg | Vit |
| Bredd | 70 mm |
| Längd | 560 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Effekt | 16 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 80 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 16 W |
| Serie | Prelude |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Badrumsarmatur |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111341, 111346 |
| Vikt | 1,036, 1,076 kg |
