Badrumsarmatur SG ARMATUREN Prelude Vit LED
Rek. pris 2 195 kr
931 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Prelude Vit LED
931 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badrumsarmatur utan jordat uttag (16A) under klafflock i vitt. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i stål och aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Badrumsarmatur utan jordat uttag (16A) under klafflock i vitt. Montering horisontellt IP44, vid lodrätt montage gäller IP20. Armaturhus i stål och aluminium med kupa av akryl. Montering med både dold och synlig installation samt snabbkoppling med möjlighet för vidarekoppling.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7501594 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 70 mm |
| Längd | 510 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Effekt | 16 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 80 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111340 |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 16 W |
| Serie | Prelude |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Badrumsarmatur |
| Vikt | 0,828 kg |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7021981113407 |

