Vägglampa Ifö Electric Bernadotte IP20Grå
Rek. pris 1 835 kr
1 349 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå

Bernadotte IP20
Grå
1 349 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Bernadotte IP20 E14 2 x 40W. Det sägs att bra design är tidlös. Få saker stämmer in bättre på detta talesätt än just Sigvard Bernadottes lampetter, ritade i mitten på 1960-talet. Det är konsterat att det bästa ljuset i ett badrum får man om belysningen placeras vid spegeln och helst då en armatur med glödljus. Bernadottelampetterna är designade för just en sådan placering.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Bernadotte IP20 E14 2 x 40W. Det sägs att bra design är tidlös. Få saker stämmer in bättre på detta talesätt än just Sigvard Bernadottes lampetter, ritade i mitten på 1960-talet. Det är konsterat att det bästa ljuset i ett badrum får man om belysningen placeras vid spegeln och helst då en armatur med glödljus. Bernadottelampetterna är designade för just en sådan placering.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Art.Nr. | 7511112 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 79 mm |
| Effekt | 40 W |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6060-704-12/6109 |
| Material | Porslin/glas |
| Djup | 100 mm |
| Höjd | 297 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,8 kg |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Bernadotte |
| Sockel | E14 |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Typ | Vägglampa |
| EAN-nr | 7312906060129 |

