
Vägglampa Ifö ElectricClassic Glob Blank Sned IP54 LED
fr.1 432 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Välj Diameter
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Classic Glob blankt opalgla IP54 sned, gänga 84,5 mm LED 8W 3000K Ra>90. Classicserien är Ifös trotjänare i sortimentet. Idealiska i de flesta utrymmen där funktion och tidlös formgivning är nyckelord. Classic Glob finns i flera olika kombinationer.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
|---|---|
| Färg | Svart, Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 52726/LED |
| Material | Porslin/Glas |
| Serie | Tak/väggarmaturer IFÖ |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 800 lumen |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Diameter | 150, 180 mm |
| Höjd | 193, 222 mm |
| Vikt | 1, 0,98 kg |



