Vägglampa Ifö Electric Lampett 40W Bastu
fr.608 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Lampett 40W Bastu
608 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Vägglampa från Ifö, Classic bastu lampett IP55 E14 40W.
Armaturerna för extrema utrymmen som t ex bastu måste uppfylla extra stränga säkerhetskrav. Våra armaturer tål temperaturer och den fuktighet som förekommer i bastu. Levereras i E14- och halogenutföranden (12V eller 230V). Light On halogen är gondkänd för vägg- och takmontage och övriga armaturer endast för väggmontage.
Recensioner
KurtVerifierad köpare
för 4 månader sedanJag hade en lika dan lampa som denna som var sirka 45 år gammal så jag tycker att den har hållit bra därför köpte jag den av er bra grejer
+ Mycket hållbar
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Färg | Grå, Vit |
| Bredd | 74 mm |
| Energieffektivitet | G |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 90 mm |
| Diameter | 74 mm |
| Höjd | 167 mm |
| IP-Klassning | IP55 |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Classic |
| Sockel | E14 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Sensor | Nej |
| Ljuskälla | E14 40W |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6081-700-10/6113, 608170012 GRÅ VÄGG |
| Material | Porslin/glas, Porslin/Glas |
| Vikt | 0,75 kg |
| Dimbar | Nej |

