Vägglampa Vesani LäcköKrom
Nyhet
1 095 kr
876 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Mässing
HanddukshängareHanddukshängare Vesani Kensington Guld
1 596 kr
Läckö
Krom
876 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Läckö är en elegant vägglampa med klockformad kupa i opalglas. Armaturens detaljer och rundade väggfäste ger lampan en klassisk karaktär men som samtidigt funkar i de flesta hem. Till vägglampan Läckö behövs en ljuskälla med E27-sockel. Överväg dimbar ljuskälla om du vill kunna anpassa ljuset, smidigt både för funktion och känslan i rummet.
Varumärke
VesaniBeskrivning
Läckö är en elegant vägglampa med klockformad kupa i opalglas. Armaturens detaljer och rundade väggfäste ger lampan en klassisk karaktär men som samtidigt funkar i de flesta hem. Till vägglampan Läckö behövs en ljuskälla med E27-sockel. Överväg dimbar ljuskälla om du vill kunna anpassa ljuset, smidigt både för funktion och känslan i rummet.
Välj mellan olika färger. Komplettera med LED-lampa.
Om Vesani
Vesani utvecklar produkter för det exklusiva hemmet med en tydlig vision om att förena gedigna naturmaterial med tidlös europeisk formkänsla. Från vårt showroom och huvudkontor i Ängelholm formas våra kollektioner, där design, materialval och konstruktion möts i en genomtänkt helhet. Här arbetar vi nära materialen och låter varje detalj ta sin tid. Med respekt för traditionellt hantverk och en passion för äkta material som massivt trä, natursten och robusta metaller skapar vi produkter med karaktär, tyngd och närvaro.
Om Vesani
Vesani utvecklar produkter för det exklusiva hemmet med en tydlig vision om att förena gedigna naturmaterial med tidlös europeisk formkänsla. Från vårt showroom och huvudkontor i Ängelholm formas våra kollektioner, där design, materialval och konstruktion möts i en genomtänkt helhet. Här arbetar vi nära materialen och låter varje detalj ta sin tid. Med respekt för traditionellt hantverk och en passion för äkta material som massivt trä, natursten och robusta metaller skapar vi produkter med karaktär, tyngd och närvaro.
Egenskaper
| Varumärke | Vesani |
| Art.Nr. | KRLACKO182 |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 130 mm |
| Effekt | 40 W |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 138 mm |
| Höjd | 235 mm |
| Vikt | 2 kg |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP21 |
| Belysning | E27 |
| Material | Metall |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Läckö |
| Typ | Vägglampa Badrum |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Garanti | 5 år |



