Downlight Malmbergs Ocean Spot 5W 2700K
Nyhet
fr.315 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ocean Spot 5W 2700K
315 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Malmbergs söker alltid efter nya sätt att förbättra vårt miljöarbete. Därför har vi tagit fram Ocean, en spotlight som är tillverkad av återvunnen havsplast som är återtagen direkt ifrån våra hav. Genom att reducera vårt plast-avtryck leder Malmbergs vägen mot renare stränder och fiskeområden med pålitlighet och transparens. Produkten levererar vi i en enkel kartong, med så lite förpackning som möjligt, för att minimera vår klimatpåverkan ytterligare.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Malmbergs söker alltid efter nya sätt att förbättra vårt miljöarbete. Därför har vi tagit fram Ocean, en spotlight som är tillverkad av återvunnen havsplast som är återtagen direkt ifrån våra hav. Genom att reducera vårt plast-avtryck leder Malmbergs vägen mot renare stränder och fiskeområden med pålitlighet och transparens. Produkten levererar vi i en enkel kartong, med så lite förpackning som möjligt, för att minimera vår klimatpåverkan ytterligare.
För infällt montage. Ansluts till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Komplett med drivdon. Dimbar med bakkantstyrd transistordimmer (RC).
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Effekt | 7 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart, Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 90 mm |
| Höjd | 39 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 40 ° |
| Ljuskälla | COB |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Serie | Ocean |
| Typ | Downlight |
| Håltagningsmått | 68-80 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Inbyggnadsdjup | 35 mm |
