Downlight Designlight Q-MW
Rek. pris 749 kr
fr.407 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Q-MW
407 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dimbar downlight från Designlight med väl konstruerad kylfläns och skyddskåpa för montering direkt mot isoleringen. Armaturen levereras med en kombinerad kopplingsbox/drivdon som har anpassats för 16 mm slanganslutning vilket förenklar arbetet för installatören.
Varumärke
DesignlightBeskrivning
Dimbar downlight från Designlight med väl konstruerad kylfläns och skyddskåpa för montering direkt mot isoleringen. Armaturen levereras med en kombinerad kopplingsbox/drivdon som har anpassats för 16 mm slanganslutning vilket förenklar arbetet för installatören.
Eprel: 1282319
Dokument
Recensioner
Christian BVerifierad köpare
för 4 år sedanBra ljus, lätta att installera.
AktiebolagetVerifierad köpare
för 5 år sedanDiskreta snygga inbyggda spottar med bra ljus
+ Bra ljus till rätt pris
Egenskaper
| Varumärke | Designlight |
| Effekt | 4,2 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 80 mm |
| Höjd | 34 mm |
| Håltagningsmått | 70 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Effekt/prestanda | 4,2 W |
| Typ | Infällnadsbelysning |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
