Downlight Hide-a-lite Echo M Vit 830/840
fr.1 888 kr
fr.1 409 krFrån 25 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Echo M Vit 830/840
1 409 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Downlight Hide-a-lite Echo M Vit 830/840 är en flexibel armatur med reflektorteknik och en högt placerad ljuskälla för mycket god avbländning. Allroundarmatur för offentlig miljö där mer ljus krävs, t.ex. rum med högre takhöjder. Vid nyinstallation eller utbyte av gamla kompaktlysrörsarmaturer för en energieffektivare installation.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Hide-a-lite Echo M Vit 830/840 är en flexibel armatur med reflektorteknik och en högt placerad ljuskälla för mycket god avbländning. Allroundarmatur för offentlig miljö där mer ljus krävs, t.ex. rum med högre takhöjder. Vid nyinstallation eller utbyte av gamla kompaktlysrörsarmaturer för en energieffektivare installation.
Ställbart ljusflöde och valbar färgtemperatur via DIP-switch, 3000K, 4000K och 5700K. Komplett med drivdon för fasdimring eller DALI-2, med snabbplintar samt skruvfri dragavlastning. Täckring finns att komplettera med.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Effekt/prestanda | 20 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 3000-4000-5700 K |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Downlight |
| Håltagningsmått | 144-158 mm |
| Material | Metall |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 106 mm |
| Spänning | 230 V |
| Serie | Echo |
| Inbyggnadsdjup | 115 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 85 ° |
| Diameter | 172 mm |
| Dimbar | Ja |
| Anslutning | 2 Step DIP Dim, DALI 2, 6 Step DIP Dim |
| Vikt | 0,73, 0,74 kg |
