Downlight Hide-a-lite Optic Box II
Rek. pris 2 946 kr
fr.1 678 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Optic Box II
1 678 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
En mycket effektiv LED-downlight i boxutförande med reflektorteknik och fasdimringsbart drivdon.
Passar med sin fyrkantiga design utmärkt i såväl privat som offentlig miljö där ett diskret och behagligt allmänljus önskas. Finns i flera färgtemperaturer, samt Tune. Mycket god färgåtergivning Ra>95. Kan monteras under spärrskikt med Spot Guard Gles. Komplett med fasdimringsbart drivdon med snabbplint och skruvfri dragavlastning. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 2000-2700, 2700, 3000 K |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Håltagningsmått | 168x88 mm |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 63 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,7 kg |
| Bredd | 179 mm |
| Serie | Optic |
| Djup | 101 mm |
| Inbyggnadsdjup | 60 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |


