Downlight Hide-a-lite Optic Focus
Rek. pris 1 191 kr
fr.780 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Optic Focus
780 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En mycket effektiv LED-downlight med djupt placerad ljuskälla och svart insida för ett extra väl avbländat ljus.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
En mycket effektiv LED-downlight med djupt placerad ljuskälla och svart insida för ett extra väl avbländat ljus.
Reflektortekniken och designen ger en distinkt, väl avgränsad ljusbild. Behagligt allmänljus i såväl privat som offentlig miljö. Finns i flera färgtemperaturer samt Tune. Mycket god färgåtergivning Ra>90, Tune Ra>95. Kan monteras under spärrskikt med Spot Guard Gles. Komplett med fasdimringsbart drivdon med snabbplint och skruvfri dragavlastning. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Effekt/prestanda | 9,5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A |
| Ljustemperatur | 2000-3000, 2700, 3000 K |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Håltagningsmått | 84 mm |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 58 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,32 kg |
| Bredd | 95 mm |
| Serie | Optic |
| Inbyggnadsdjup | 55 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 30 ° |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |

