Downlight Hide-a-lite Optic L Quick ISOVit, Tune 2000-2700
1 290 kr
919 krSpara 29 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Ljustemperatur:
2000-2700 K

Optic L Quick ISO
Vit, Tune 2000-2700
919 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Downlight Hide-a-lite Optic L Quick ISO är en lågbyggande, effektiv och tiltbar downlight, anpassad för montage i glespanel 28mm och godkänd för montage direkt mot isolering. Modern LED- och reflektorteknik ger högt ljusutbyte med distinkt och väl avbländad ljusbild med mycket god färgåtergivning, Ra>95. En lättinstallerad IP44-armatur, komplett med fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt dragavlastning för kabel eller flexslang 16 mm. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Hide-a-lite Optic L Quick ISO är en lågbyggande, effektiv och tiltbar downlight, anpassad för montage i glespanel 28mm och godkänd för montage direkt mot isolering. Modern LED- och reflektorteknik ger högt ljusutbyte med distinkt och väl avbländad ljusbild med mycket god färgåtergivning, Ra>95. En lättinstallerad IP44-armatur, komplett med fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt dragavlastning för kabel eller flexslang 16 mm. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Dokument
Recensioner
Andreas BVerifierad köpare
för 4 år sedanMycket bra produkt, startar även på lägsta dimmer läget. Enda minus är att led:n sitter precis för djupt i armaturen så det bildas tydlig linje på väggen.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7474816 |
| Effekt | 7,5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 2000-2700 K |
| Diameter | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 41 mm |
| Inbyggnadsdjup | 38 mm |
| Vikt | 0,26 kg |
| Spänning | 230 V |
| Håltagningsmått | 83-85 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 7,5 W |
| Serie | Optic |
| Typ | Downlight |
| EAN-nr | 7392971141374 |

