Downlight Hide-a-lite Optic3000K
1 186 kr
689 krSpara 42 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Tillbehör inomhusbelysningDownlightkåpa Hide-a-lite Spot Guard Gles Vit
79 krTillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En mycket effektiv LED-downlight i fast utförande. Levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för enkel anslutning till 230V. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Inbyggnadshöjd på endast 39 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning (RA>95).
Inbyggnadshöjd på endast 39 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning (RA>95).
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
En mycket effektiv LED-downlight i fast utförande. Levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för enkel anslutning till 230V. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Inbyggnadshöjd på endast 39 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning (RA>95).
Inbyggnadshöjd på endast 39 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning (RA>95).
Optic Vit - 3000K. Ra>90, 570lm, reflektorteknik 36°, 7.5W. IP44.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | E7464980 |
| Effekt/prestanda | 7,5 W |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Anslutning | Snabbplint |
| Höjd | 42 mm |
| Håltagningsmått | 83 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 39 mm |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Bredd | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392971129105 |





