Downlight Hide-a-lite Plano Basic VitDiameter: 170 mm, 18 W
Rek. pris 1 123 kr
659 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
18 W

Plano Basic Vit
Diameter: 170 mm, 18 W
659 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Downlight Hide-a-lite Plano Basic Vit är en lågbyggande, energieffektiv downlight för allmänljus i större lokaler, perfekt ersättare till äldre armaturer med kompaktlysrör. Den har en valbar färgtemperatur via DIP-switch. Med hög effektivitet och bred spridningsvinkel tillsammans med ett opalt bländskydd skapas ett jämnt allmänljus i till exempel korridorer, skolor, matsalar och väntrum. Den levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, 2 m sladdställ med ojordad stickpropp.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Hide-a-lite Plano Basic Vit är en lågbyggande, energieffektiv downlight för allmänljus i större lokaler, perfekt ersättare till äldre armaturer med kompaktlysrör. Den har en valbar färgtemperatur via DIP-switch. Med hög effektivitet och bred spridningsvinkel tillsammans med ett opalt bländskydd skapas ett jämnt allmänljus i till exempel korridorer, skolor, matsalar och väntrum. Den levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, 2 m sladdställ med ojordad stickpropp.
Övrigt
- Ø170mm
- 3000K/4000K/5700K via DIP-switch
- För hålmått 140-160 mm
- Ø170mm
- 3000K/4000K/5700K via DIP-switch
- För hålmått 140-160 mm
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7474374 |
| Effekt | 18 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 5700 K |
| Håltagningsmått | 140 mm |
| Vikt | 0,52 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3748 |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Diameter | 170 mm |
| Ljusflöde | 1720-1850 lumen |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Tillbehör |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 45 mm |
| Spänning | 230 V |
| Kabellängd | 2 m |
| Ljusspridningsvinkel | 100 ° |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392971139005 |



