Downlight Malmbergs Black Edition AmbergSatin
262 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Malmbergs Black Edition Amberg är en stilren downlight för infällt eller utanpåliggande montage. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar. Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs Black Edition Amberg är en stilren downlight för infällt eller utanpåliggande montage. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar. Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9974475 |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Satin |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ström | 0,35 A |
| Spänning | 9 V |
| Diameter | 65 mm |
| Höjd | 12 mm |
| Håltagningsmått | 54 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Ljusspridningsvinkel | 90 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 12 mm |
| Serie | Black Edition |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,1 kg |
| Djup | 12 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |

